Jeden z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych turniejów w Polsce

  • 24.08.2023, 20:18 (aktualizacja 25.08.2023 15:07)
Podziel się:
Oceń:
Jeden z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych turniejów w Polsce
MFT „Baltic Cup” organizowany jest już po raz 23. Jest jednym z największych międzynarodowych festiwali tanecznych w naszym kraju, na który przyjeżdżają pary taneczne stanowiące europejską czołówkę oraz tancerze z kilkunastu krajów europejskich.

W ramach Festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Latin i WDSF World Open Standard.

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” rozegrane zostaną otwarte mistrzostwa Polski – 28. Polish Open Championships, w których udział mogą wziąć także pary spoza Polski. To najbardziej prestiżowy turniej w Polsce dla tancerzy sportowych, który gromadzi najlepszych z najlepszych.    

Trwający trzy dni Festiwal to turniej, podczas którego tancerze rywalizują ze sobą w prawie 20 kategoriach. Każdego dnia będą się odbywały zmagania w różnych stylach i kategoriach, ale na głównych turniejach – WDSF World Open, których finały rozgrywają się na wieczornych galach, w sobotę będzie można zobaczyć pary latynoamerykańskie, a w niedzielę standardowe. Najlepsi zdobędą puchary, medale, nagrody finansowe i punkty rankingowe.  Dla festiwalowej publiczności najciekawsze są gale wieczorne, podczas których rozgrywane są taneczne rundy finałowe i odbywają się również pokazy specjalne. 

Mamy nadzieję, że również w tym roku MFT „Baltic Cup” dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń, doznań artystycznych i przeżyć sportowych. I już dziś zapraszamy na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup w październiku w 2024 r.

Patronat Honorowy nad BALTIC CUP 2023 objęli:  Gustaw Marek Brzezin, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.