Trzy dni tanecznego święta

  • 18.10.2015, 22:42 (aktualizacja 18.04.2016 06:52)
Taniec jest najlepszą aktywnością fizyczną, łączy sztukę i sport, pozwala wyrazić siebie w muzyce poprzez ruch ciała – tak o swojej pasji opowiadała tancerka z Kaliningradu Elena Prodashchuk. Dziś kończy się ostatnie wydarzenie w ramach projektu „Let’s dance together”, Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP.

Warsztaty dla tancerzy, działaczy sportowych, dziennikarzy, konferencje poświęcone sportowi, targi, pokazy, spotkania tematyczne i Festiwal Tańca BALTIC CUP. To m.in. te działania obejmował projekt „Let’s dance together”.

- Czekają nas jeszcze projektowe podsumowania i realizacja pokonferencyjnych publikacji, ale już wiemy, że projekt  spotkał się z dużym zainteresowaniem środowiska tanecznego i sportowego– opowiada Magdalena Czarnocka – Kaptur, koordynator projektu „Let’s dance together”. - Podczas festiwalu zanotowaliśmy rekordową liczbę zawodników z różnych stron świata, była licznie zgromadzona publiczność i niesamowita atmosfera – tak można w kilku słowach podsumować kończący się Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP.

Na listach były 532 starty, na festiwalu wystąpiło19 par gwiazdkowych, czyli par notowanych w rankingu 50 najlepszych par Word Dance Sport Federation (WDSF). Każdego dnia Festiwalu odbywały się pokazy specjalne - w piątek wystąpiły pary na wózkach, w sobotę akrobatyczne pokazy Teatru Ruchu Ocelot, w niedzielę zatańczyła Formacja Jantar-Elbląg, mogliśmy również obejrzeć flash moba w wykonaniu UKTS Destination z projektu „Let’s dance together”. To specjalnie przygotowana, złożona z prostych kroków tanecznych choreografia, sfilmowana i umieszczona na stronie projektu. Flash mob miał pokazać, że taniec jest uniwersalnym językiem – jest zrozumiały i przystępny dla osób w każdym wieku i pochodzących z różnych krajów. Jest dyscypliną, którą można uprawiać w każdym wieku i tak naprawdę wszędzie.

 

BALTIC CUP to jedyny festiwal taneczny w Polsce, na którym zawodnicy w rundach finałowych tańczą do muzyki na żywo.

- Orkiestra Filharmonii z Grodna to ogromna przyjemność dla publiczności i niepowtarzalna okazja dla tancerzy. To dla nich jeszcze większa mobilizacja, żeby zatańczyć w finale – mówiła podczas galowych wieczorów Danuta Niemczynowicz-Przekop, prowadząca festiwal. 

Występy na parkiecie można było na żywo oglądać w sieci kablowej Vectra, na kanale 255 oraz na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl. Retransmisje festiwalu będzie można wkrótce oglądać w Telewizji Elbląskiej.

W niedzielę organizatorzy zanotowali 176 startów w 8 kategoriach: Youth Open LATIN, Junior I Open STANDARD, Juveniles I + II LATIN, Junior II Open STANDARD, WDSF Senior II Open Latin, WDSF Senior I Open LATIN, Youth Open under 21 STANDARD oraz najważniejsza w niedzielę kategoria: WDSF World Open LATIN,  której finałach wystąpiło 7 par gwiazdkowych.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.