Sobota z BALTIC CUP

  • 18.10.2015, 10:40 (aktualizacja 18.04.2016 06:52)
Orkiestra, która na żywo grała parom podczas wieczornej gali, pokazy akrobatyczne zaprezentowane przez Teatr Ruchu Ocelot, standardowa rywalizacja na najwyższym poziomie i 11 spośród 50. najlepszych na świecie par – taka była sobota na BALTIC CUP.

Drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTI CUP rozpoczął się już o 9.30. Organizatorzy zanotowali ponad 230 startów w 10 kategoriach: Youth Open STANDARD, Junior I Open LATIN, Juveniles I + II STANDARD, Junior II LATIN,  WDSF Senior II Open Standard, WDSF World Open STANDARD, Juveniles I (under 9 years; 6 dances), Youth Open under 21 LATIN, WDSF Senior I Open STANDARD, WDSF Senior III Open STANDARD.

W najważniejszej sobotniej kategorii, WDSF Adult World Open Standard zatańczyły pary z takich krajów, jak: Białoruś, Izrael, Kazachstan, Rosja, Estonia, Bułgaria, Węgry, Litwa, Łotwa, Niemcy, Holandia, Rumunia, Hiszpania, Francja, Ukraina, Szwecja, Chiny, Włochy i oczywiście Polska. Wśród nich  znalazło się 11 tzw. par gwiazdkowych, czyli par notowanych w rankingu Word Dance Sport Federation (WDSF) 50 najlepszych par, oddzielnie w kategorii latynoamerykańskiej i standardowej. Dzięki startom i wygranym w turniejach wysokiej rangi zdobywają punkty, które przekładają się na miejsce w rankingu.

- W finłowej szóstce, tej najbardziej prestiżowej kategorii, znalazła się elbląska para - Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE "Światowid", trener taneczny. - Niestety, w wyniku kontuzji para nie mogła zatańczyć w finale. Jednak cieszymy się ze znakomitego wyniku, który osiągnęli w tak ostrej rywalizacji.

Tancerzom, w rundach finałowych, grała orkiestra Filharmonii z Grodna. Muzyczne klasyki i hity były interpretowane na nowo w rytmie jive, tanga czy walca. Dzięki niej BALTIC CUP to radość nie tylko dla oka, ale również dla ucha.

Na Festiwalu nie zabrakło pokazów specjalnych - Teatr Ruchu Ocelot w trzech wejściach pokazał fragmenty spektaklu sztuki ruchu "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira. Trzy panie z Ocelota zaprezentowały bardzo widowiskowe układy: Contorsion, Floor acrobatic oraz Cyr Wheel Tango, czyli układy taneczno-gimnastyczne, trio akrobatyczne oraz układ ze stalowym kołem wirującym na parkiecie.

Występy na parkiecie można na żywo oglądać w sieci kablowej Vectra, na kanale 255. Transmisja w niedzielę rozpocznie się o 13.30. W tych samych godzinach transmisję będzie można zobaczyć na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.