Za nami pierwszy dzień BALTIC CUP

  • 17.10.2015, 15:32 (aktualizacja 18.04.2016 06:53)
Pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP za nami. Na parkiecie prezentowali się młodzi tancerze w kilku kategoriach, a w pokazach specjalnych zatańczyli tancerze na wózkach inwalidzkich.

Od godz. 14.00 na hali Centrum Sportowo-Biznesowego rozgrywane były kategorie Junior I i Junior II w 10 tańcach, kategoria Youth w 10 tańcach, Juveniles I i II w 8 tańcach, Rising Stars w standardzie i w łacinie.

Jednak BALTIC CUP to nie tylko zawody taneczne o godzinie 10.00 w Centrum Sportowo-Biznesowym odbyły się warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózkach. Poprowadził je Włodzimierz Ciok, trener kadry Polski, choreograf i twórca największych sukcesów par na wózkach.

Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawowe kroki taneczne, ale przede miały im one uświadomić, że każdy może tańczyć. Jak mówił podczas szkolenia Włodzimierz Ciok to, że są na wózku jest ich atutem. Na dowód poprosił o pokazanie swoich możliwości Pawła Karpińskiego, mistrza Świata i Europy w tańcu na wózkach, który wykonał niesamowite obroty na wózku. Pokazy tańca zawodników tańczących na wózkach – Agaty Wojciechowskiej i Daniela Jeżmanowskiego oraz Pawła Karpińskiego i Nadine Kinczel – zobaczyć można było pomiędzy wczorajszymi rundami finałowymi.

W sali kameralnej Kina  Światowid zakończyła się dwudniowa konferencja dla działaczy sportowych i tanecznych. W piątek rozmawiano o sponsoringu sportowym, wolontariacie w sporcie, programach wsparcia sportu ze środków UE, antydopingu czy The World Games Polska 2017. Trwały również spotkanie zarządu europejskiej agendy Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego oraz międzynarodowy kongres dla sędziów tańca sportowego, a także szkolenie sędziów Federacji Tańca Sportowego.

Sobotnie zmagania na parkiecie już się rozpoczęły. O godz. 9.30 występy rozpoczęli tancerze w kategorii Youth Open STANDARD i Junior I Open LATIN. Dziś na hali CSB zobaczyć będzie można również tancerzy Juveniles I + II w standardize, Junior II w tańcach latynoamerykańskich, WDSF Senior II Open Standard, Juveniles I w 6 tańcach, Youth Open w łacinie, WDSF Senior I Open i WDSF Senior III Open obie w standardzie, ale przede wszystkim kategorię WDSF World Open STANDARD.

Na sobotniej wieczornej gali oprócz rund finałowych, zobaczymy również pokazy specjalne. Zaprezentuje się Teatr Ruchu Ocelot w trzech wejściach pokażą fragmenty spektaklu sztuki ruchu "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira. To opowiedziane językiem pantomimy i zapierających dech w piersi akrobacji oraz powietrznego tańca miłosne perypetie bohaterów pokazane w krzywym zwierciadle współczesności – wielkiej korporacji. Spektakl zrealizowany został z okazji 451. urodzin Williama Szekspira na zaproszenie Dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ocelot zaprezentuje układ Contorsion, Floor acrobatic oraz Cyr Wheel Tango, czyli układy taneczno-gimnastyczne, trio akrobatyczne, układ ze stalowym kołem wirującym na parkiecie. Finałowe występy najlepszych będzie można oglądać do muzyki granej na żywo przez artystów Filharmonii z Grodna wraz z towarzyszeniem wokalistów.

 

Transmisję Festiwalu będzie  można obejrzeć w sieci kablowej Vectra, na kanale 255. Transmisję będzie można zobaczyć również na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.